Klub zdrowia

CHROŃMY  ZDROWIE
Biuletyn Sekretariatu Zdrowia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Redaktor wydania: Beata Śleszyńska.
(Kliknij pogrubiony napis aby pobrać wybrany numer biuletynu)

Nr 7 i 8 (wakacyjny) 2019: Dbałość o właściwe nawodnienie organizmu –  jak  pić wodę  aby nie przesadzić z jej ilością? Czego potrzebują dzieci (i dorośli także) na wegetariańskiej diecie?  Człowiek to ciało + umysł +duch = wzajemnie powiązana, niepodzielna całość. Zatem zdrowie to coś więcej niż życie bez chorób. Wiedziałeś o tym internauto?

Nr 6.  Czerwiec  2019:  Osoby cierpiące na chorobę wrzodową muszą radykalnie zmienić swoją dietę i nauczyć się jeść inaczej. W biuletynie dowiesz się jak to zrobić i jak na trwale wprowadzić zmiany w odżywianiu aby usprawnić pracę przewodu pokarmowego.

Nr 5.  Maj  2019:  Dobre słowo, uznanie, pochwała – tak się jakoś dzieje, że zapominamy docenić starania żony, dzieci, pracowników… Dlaczego?

Nr 4.  Kwiecień 2019:  Były prezydent USA L.B. Johnson powiedział kiedyś podczas konferencji prasowej w Stonewall, Texas, że swoje dobre samopoczucie zawdzięcza słuchaniu następującej rady udzielonej mu kiedyś przez starszą kobietę: (…)

Nr 3.  Marzec 2019:  Czym są współcześni złodzieje wzroku?  Porażka dołuje. Doświadczenie wzmacnia. Oczyszczanie twarzy domowymi sposobami.

Nr 2.  Luty 2019:  Co może nam dać zdrowy i spokojny sen?  Czy szczęśliwy palacz może przeżyć  przygnębionego wegetarianina? Nasiona lnu skuteczne na odchudzanie.

Nr 1.  Styczeń 2019:  Jak obudzić swoje hormony szczęścia?  Kofeina a ciąża. Co dzieje się, gdy długotrwale nadużywamy soli?

Nr 12.  Grudzień  2018:  Białka – niezastąpiony budulec organizmu. Dorośli potrzebują zaledwie 0,8g białka dziennie na kilogram ich wagi; Napełnij swój kielich miłością; Jak dbać o włosy zimą?; Przepis na bezglutenowe i bezlaktozowe makowe ciasteczka z suszonymi owocami

Nr 11.  Listopad  2018:  Jak wspierać układ odpornościowy dziecka?  Dlaczego warto jeść śniadanie? Przewlekły stres to jak wojna domowa!

Nr 10.  Październik  2018:  Nie wystarczy czytać, wiedzieć i mówić – trzeba je wykonywać. O czym mowa?

Nr 9. Wrzesień  2018:  Jeden z popularnych poglądów mówi, że grzyby nie mają żadnej wartości odżywczej. Najnowsze badania zaprzeczają temu.  Z biuletynu dowiesz się również jak zażywać kąpieli wodnych, aby sobie nie zaszkodzić.

Nr 7/8. Lipiec – sierpień  2018: Dieta roślinna – moda czy zdrowy rozsądek? ; Unikaj negatywnego myślenia; Terapia w wannie.  Może nie wszyscy jedli już pulpety wegetariańskie, np jaglane?

Nr 6.  Czerwiec  2018: Czy kobiety w ciąży powinny używać suplementu jodu? Czy gniew jest bezpieczny?  Nawodnienie organizmu do podstawa! Przepis na koktajl z jabłek.

Nr 5.  Maj  2018: Cukier w organizmie. Jak osłodzić komuś życie? Może miodem, a może pysznym wegańskim sernikiem z nerkowca? Jest jednak dużo lepszy sposób: “Uprzejme słowa są jak rosa i ożywczy deszcz dla duszy”.

Nr 4. Kwiecień  2018: Pomagając innym, sami pomagamy sobie pokonać trudności. Miejsce smutku i przygnębienia zajmuje radość. W numerze m.in.:  Co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz schudnąć? Chcesz być zdrowy – żyj dla innych; Zwykły chwast, który leczy; Przepis na pastę w stylu włoskim

Nr 3. Marzec  2018: Prosty, zdrowy styl życia najbardziej sprzyja doskonałości chrześcijańskiego charakteru i rozwoju sił, umysłu i ciała. W numerze m.in.:  Depresja to nie tylko problem jesienno-zimowy; Wzmocnij swoją sprawność umysłową; Jak znieść trudny początek wiosny? Przepis na wegańską pastę.

Nr 2. Luty 2018: Prawdziwa miłość jest wzniosłą i świętą zasadą.
W numerze m.in.:  Dlaczego witamina D jest tak ważna?; Węgiel aktywny na skórę- w pełni naturalny składnik; Przepis na gryczane muffinki.

Nr 1. Styczeń 2018:  Nic nie wzmacnia tak zdrowia fizycznego i psychicznego
jak duch wdzięczności i chwały.
W  numerze m.in:  Zdrowa dieta oznacza zdrową mikroflorę jelitową; Domowe metody na przeziębienie;  Przepis na pieczony serek ze słonecznika.

 

 

 

CHOLESTEROL
Bardzo wielu ludzi ma całkowicie czyste naczynia krwionośne, pomimo bardzo wysokiego poziomu cholesterolu.
Inni – mają bardzo mocno zapchane naczynia  pomimo tego,
że cholesterol mają poniżej 140 !!! ??
Wyjaśnienie tego zjawiska  jest bardzo proste, wręcz banalne
to nie ilość cholesterolu jest największym czynnikiem ryzyka.
Ale decyduje o tym to, czy będzie on w stanie przylepić się                                      do wewnętrznej powierzchni  ścianki naczynia krwionośnego.
A  za  to  jest  odpowiedzialny  zbyt wysoki poziom we krwi ,
HOMOCYSTEINY
która  uszkadza wewnętrzne ścianki naczyń krwionośnych
Opracował: Antoni Jarocki