Klub zdrowia

CHROŃMY  ZDROWIE
Biuletyn Sekretariatu Zdrowia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Redaktor wydania: Beata Śleszyńska.
(Kliknij pogrubiony napis aby pobrać wybrany numer biuletynu)

Nr 11.  Listopad  2018:  Jak wspierać układ odpornościowy dziecka?  Dlaczego warto jeść śniadanie? Przewlekły stres to jak wojna domowa!

Nr 10.  Październik  2018:  Nie wystarczy czytać, wiedzieć i mówić – trzeba je wykonywać. O czym mowa?

Nr 9. Wrzesień  2018:  Jeden z popularnych poglądów mówi, że grzyby nie mają żadnej wartości odżywczej. Najnowsze badania zaprzeczają temu.  Z biuletynu dowiesz się również jak zażywać kąpieli wodnych, aby sobie nie zaszkodzić.

Nr 7/8. Lipiec – sierpień  2018: Dieta roślinna – moda czy zdrowy rozsądek? ; Unikaj negatywnego myślenia; Terapia w wannie.  Może nie wszyscy jedli już pulpety wegetariańskie, np jaglane?

Nr 6.  Czerwiec  2018: Czy kobiety w ciąży powinny używać suplementu jodu? Czy gniew jest bezpieczny?  Nawodnienie organizmu do podstawa! Przepis na koktajl z jabłek.

Nr 5.  Maj  2018: Cukier w organizmie. Jak osłodzić komuś życie? Może miodem, a może pysznym wegańskim sernikiem z nerkowca? Jest jednak dużo lepszy sposób: “Uprzejme słowa są jak rosa i ożywczy deszcz dla duszy”.

Nr 4. Kwiecień  2018: Pomagając innym, sami pomagamy sobie pokonać trudności. Miejsce smutku i przygnębienia zajmuje radość. W numerze m.in.:  Co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz schudnąć? Chcesz być zdrowy – żyj dla innych; Zwykły chwast, który leczy; Przepis na pastę w stylu włoskim

Nr 3. Marzec  2018: Prosty, zdrowy styl życia najbardziej sprzyja doskonałości chrześcijańskiego charakteru i rozwoju sił, umysłu i ciała. W numerze m.in.:  Depresja to nie tylko problem jesienno-zimowy; Wzmocnij swoją sprawność umysłową; Jak znieść trudny początek wiosny? Przepis na wegańską pastę.

Nr 2. Luty 2018: Prawdziwa miłość jest wzniosłą i świętą zasadą.
W numerze m.in.:  Dlaczego witamina D jest tak ważna?; Węgiel aktywny na skórę- w pełni naturalny składnik; Przepis na gryczane muffinki.

Nr 1. Styczeń 2018:  Nic nie wzmacnia tak zdrowia fizycznego i psychicznego
jak duch wdzięczności i chwały.
W  numerze m.in:  Zdrowa dieta oznacza zdrową mikroflorę jelitową; Domowe metody na przeziębienie;  Przepis na pieczony serek ze słonecznika.

 

 

 

 

 

 

CHOLESTEROL
Bardzo wielu ludzi ma całkowicie czyste naczynia krwionośne, pomimo bardzo wysokiego poziomu cholesterolu.
Inni – mają bardzo mocno zapchane naczynia  pomimo tego,
że cholesterol mają poniżej 140 !!! ??
Wyjaśnienie tego zjawiska  jest bardzo proste, wręcz banalne
to nie ilość cholesterolu jest największym czynnikiem ryzyka.
Ale decyduje o tym to, czy będzie on w stanie przylepić się                                      do wewnętrznej powierzchni  ścianki naczynia krwionośnego.
A  za  to  jest  odpowiedzialny  zbyt wysoki poziom we krwi ,
HOMOCYSTEINY
która  uszkadza wewnętrzne ścianki naczyń krwionośnych
Opracował: Antoni Jarocki