Nadzieja na trudne czasy

Żyjemy w czasach, kiedy świat mierzy się z problemami, jakich do tej pory nie znał. To, co do niedawna wydawało się trwałe, kruszy się na naszych oczach. Nasila się poczucie niepewności. Pytamy, co przyniesie kolejny dzień, jak pokonać lęk, jak żyć, ale pytania te zbyt często pozostają bez odpowiedzi.
W tym trudnym czasie bezpłatną i niezobowiązującą pomoc oferuje pastor Andrzej Sieja. Od ponad 30 lat wspiera on realnie i praktycznie ludzi w trudnych chwilach. Pomaga w rozwiązywaniu ich problemów, zachęca do pozytywnych zmian ponieważ nie jest mu obojętne, co dzieje się wokół nas i co nas niepokoi.

Dla większości z nas wizja zmienionego świata leży w obszarze lęku, ponieważ lubimy mieć kontrolę, chcemy ułożyć sobie plany na jutro, na wakacje, na za rok. Jednak sytuacja covidowa uczy nas, że wcale nie musi być tak, jak zaplanowaliśmy i warto poćwiczyć umiejętność zaakceptowania braku kontroli jako stan, który jest częścią naszego życia. Dobrze jest znać radę Chrystusa, który powiedział: „Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.” [Śleszyńska B. Chrońmy Zdrowie marzec 2021]

Adwentystyczna „LINIA POMOCY” – pobierz informacje dotyczące wsparcia duchowego oferowanego przez psychologów z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego dla osób, które odczuwają obciążenie, osamotnienie i potrzebują modlitwy.

Jedna odpowiedź do “Nadzieja na trudne czasy”

  1. Kościół Adwentystów Dnia Siódmego szanuje wolność wyboru każdego człowieka w kwestii odpowiedzialnych decyzji dotyczących własnego zdrowia. Jako że nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego oraz że należymy do Chrystusa, tak z tytułu stworzenia, jak i odkupienia, powinniśmy osobiście podążać za wolą Bożą, także w kwestii szczepienia na COVID-19. Decyzja przyjęcia czy nieprzyjęcia szczepienia nie jest kwestią zbawienia ani nie wiąże się, jak niektórzy sugerują, ze znamieniem bestii. To kwestia osobistego wyboru. Zdecydowanie wierzymy, że w sprawach osobistych przekonań musimy się kierować Słowem Bożym, sumieniem i rozsądkiem. Ważąc różne opcje, musimy także brać pod uwagę dobrodziejstwa szczepień wykraczające poza nas samych i pomagające chronić lokalną i globalną społeczność. Po osobistym zbadaniu zagadnienia ze wszystkich stron, rozważeniu stanu własnego zdrowia, zasięgnięciu porady medycznej i modlitwie poszczególne osoby powinny w porozumieniu z doradcą medycznym lub lekarzem podjąć możliwie najlepszą decyzję.

Możliwość komentowania została wyłączona.